דו״ח רבעוני – אביב ארלון

By | 24/08/2015

לאחרונה אביב ארלון פרסמה את הדו״ח הרבעוני שלה. אין חדש תחת השמש, אבל מכיוון שבכתיבה אני מסדר את המחשבות יותר טוב ומחזק את הבטחון שלי בהשקעה, החלטתי לכתוב כמה מילים על אביב ארלון.

עכשיו, מה שמעניין זה כמה דברים. קודם כל ניתן לראות שסה״כ ההכנסות של החברה מנכסיה לא רחוקים ממה שהיה בעבר, כך שניתן להניח שהם ימשיכו להיות כאלה אם אחוזי התפוסה לא ישתנו בעתיד, וכך גם אני מניח. אם נסתכל בדו״ח החברה, נראה שבניכוי השערוכים כתוצאה משינוי מט״ח, החברה לא הרוויחה אבל גם לא הפסידה. את רוב ההתחיבויות היא כבר לקחה והיא איננה צפויה להגדיל את החובות ולכן גם לא את הוצאות המימון שלה. כלומר, ההכנסות העתידות לבוא מהנכסים שלה בסרביה, הם אלה שיקבעו את הרווח העתידי של החברה. ואני מתכוון לרווח מהכנסות שוטפות ולא משערוכים.

הפעם אני אלך לחישובי הרווחים ולאו דווקא כפי שעשיתי בפוסט הקודם. סה״כ הדברים מתקדמים די על מי מנוחות אצל אביב ארלון. היא ממשיכה (ודי סיימה) לגייס חוב על מנת להשלים את הפרוייקטים שלה בסרביה, ובארה״ב ההכנסות פחות או יותר סטטיות. החוב של החברה הוא 262.5 מיליון שקל ולפי החישובים שלי, הוצאות המימון שלה הם כ 19 מיליון בשנה, אבל הרבה מן החוב (כ 70 מיליון) אמור להסתיים בשנה הקרובה כך שיכול להיות שיפור גם בהיבט הזה של הוצאות המימון ומפה גם ברווח הנקי.

החברה מפרטת את ההכנסות והרווחים שלה מנכסיה. (כל החישובים עשיתי לפי דולר של 3.8 ויורו של 4.2)

ארה״ב

בון אביב הולדינגס: הכנסות של 8.209 מיליון דולר בחציון. אם נזכור שהאחזקות הן לפי 50%, ניתן לומר שההכנסה היא 15.6 מיליון שקל בחציון. רווח לפי הדו״ח הוא 2.575 מיליון דולר או 5 מיליון שקל בחציון בהתאמה

GLENBROOK: הכנסות של 3.774 מיליון דולר בחציון. אחזקה של 50%, נותן הכנסה של 1.887 מיליון שקל בחציון. רווח בחציון 160 אלף שקל לפי הדו״ח ולפי 50% הרווח הוא 80 אלף שקל.

BONITA: הכנסות של 4.6554 מיליון דולר בחציון. אחזקה של 48% נותן הכנסה של 2.327 מיליון שקל בחציון. רווח בחציון הוא 860 אלף שקל או לפי 48% 412 אלף שקל.

נסכם את כל מה שידוע לנו:

סה״כ הכנסות מכל האחזקות בארה״ב נותן 19.814 מיליון שקל ורווח 5.4 מיליון שקל בחציון.

סרביה

פה זה יותר קל כי יש רק נכס אחד שבאמת נותן תוצרת שהוא הנכס בפאנצ׳בו. אחזקה זו היא לפי 100% וההכנסות מהנכס הוא 6.659 מיליון שקל.  מה שננסה לעשות, ננסה לראות כמה יהיו ההכנסות של החברה מהנכסים הנבנים בסרביה.

זרניינין

לחברה יש הכנסות צפויות של 10.8 יורו למ״ר חודשי כפול 22.500 מ״ר כפול 12 חודשים כפול 4.2 שקל ליורו =  12.247 מיליון שקל הכנסות פחות נניח הוצאות תפעול של 18% נותן הכנסות של 10 מיליון שקל. לא לשכוח שסה״כ זכויות הבניה שם הם 50,000 מ״ר, כך שתיאורטית ההכנסה העתידית יכולה להכפיל את עצמה ויותר.

אביב בבלגרד

נעשה אותו חישוב. (לפי המצגת) הכנסות צפויות של 9 יורו לחודש למ״ר כפול 10,500 מ״ר כפול 12 חודשים כפול 4.2 שקל ליורו = הכנסות של 4.76 מיליון שקל פחות הוצאות תפעול נותן הכנסות של 3.9 מיליון שקל.

פאנצ׳בו

הכנסות צפויות בעקבות הוספת עוד 2,000 מ״ר למבנה שכבר קיים כפול 9.2 מ״ר לחודש ייתן 0.927 מיליון שקל ואחרי הוצאות תפעול (לדעתי הן לא יהיו כי החברה אומרת שהוצאות התפעול כבר נכללות בדוחות הקיימים אבל נהיה שמרנים) 0.76 מיליון שקל.

סיכום

אם נסכם את כל הגידול בהכנסות של החברה לאחר האכלוסים שיהיו לקראת סוף השנה, אזי אנחנו אמורים לראות גידול של סה״כ כמעט 15 מיליון שקל. אם החברה תהיה רזה במבנה התפעולי שלה, היא תוכל אפילו להשיג רווח גבוה יותר. הרווח הזה, אמור לעלות למעלה מחברות הבנות לחברה אביב ארלון בע״מ.

בואו נניח שהחברה תשלם מס על כל הסכומים האלה בשיעור של 26.5% לפי מס חברות בישראל (החישוב הזה רק תיאורטי. החברה בת צריכה לשלם מס לפי האחזקות שלה בסרביה שהוא 15% וגם עליו עשוי להיות זיכוי במס לפי כללי ההשקעה בסרביה להשקעות שנעשו עד 2013. המס הסופי הוא כמובן נמוך הרבה יותר אם בכלל). במקרה כזה הרווח שיוותר לה הוא כ 11 מיליון שקל. אחרי החריקירי בבורסה ובשווי של 100 מיליון שקל, מכפיל הרווח של אביב ארלון לפי המספרים הללו הוא 9 במקרה הגרוע (או 6.66 ללא תשלום מס). בכל מקרה, אם ברבעון האחרון היא הורידה מההון שלה סכום נכבד עקב ירידה משמעותית בשערי מט״ח, כרגע הגלגל התהפך, וזה עשוי לשערך את הנכסים שלה וגם את ההכנסות שלה, במיוחד בסרביה בסכום גבוה יותר בראיה שקלית. סילוק אג״ח ג׳ יביא עוד חסכון בהוצאות המימון לפני מס ויוריד את מכפיל הרווח עוד.

 

יש לי אחזקה בחברת אביב ארלון. אינני יועץ השקעות ולא רואה חשבון ולא הוסמכתי לכך. יש לקרוא את הפטור מאחריות לפני ביצוע כל פעולה. אין להסתמך על החישובים שנעשו ברשומה הזו, הם עלולים/עשויים להיות מוטעים. אני עושה הרבה טעויות ויש סיכוי גבוה שטעיתי ברשומה זו. סביר להניח שאני מדבר שטויות ולכן כל מי שמבצע פעולה על סמך רשומה זו, עלול להפסיד את כספו. אין תחליף לייעוץ מקצועי. יש לראות ברשומה זו בגדר מחשבות שהכותב מעלה בלבד ולא לייחס שידול לפעולה. נא לא להקשיב לי. כמובן שהערות תתקבלנה בברכה.

One thought on “דו״ח רבעוני – אביב ארלון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *