1H2017

רגשות מעורבים. מצד אחד התשואה החצי שנתית היא לא רעה בכלל. מצד שני כ״כ הרבה מניות עלו המון, וכמובן אני מדדה מאחור. כדי להמתיק קצת את המצב, יש לזכור שהשקל החזק מול שאר המטבעות נתן רוח נגדית חזקה מאד שלהערכתי פגעה בתוצאות שלי בכ 5% לערך. זה מבאס מאד, אבל זה מה יש.

סה״כ בחציון הראשון התיק שלי עלה ב 8.94% שקלית. התשואה כוללת את תשלום הדיבידנד הגדול שאמור להכנס מפלוס 500 ב 03.07 וכוללת הפחתת מיסים ששולמו במקור ועמלות.

כמה מילים על חלק מהאחזקות הגדולות שתרמו וגרעו:

פלוס 500

כזכור, נכנסתי לפוזיציה לקראת סוף 2016 באחזקה די גדולה והיום היא האחזקה הגדולה ביותר שלי. שווי החברה נפל דאז לאחר שה FCA הוציא מכתב פתוח כנגד התעשיה כולה. כתוצאה מכך פלוס 500 נחתכה וניתנה במתנה במכפיל חד ספרתי. היום החברה בשווי שוק של כ 800 מיליון דולר, עם רווחים של 117 מיליון דולר ב 2016, כך שמכפיל הרווח כרגע, הוא כ 6.8 על 2016 כש 2017 מסתמנת כחזקה יותר לפי הודעות החברה. מה עוד מצוין בחברה? היא החלה בתוכנית רכישה מחדש של כ 10 מיליון מהמניות שלה. אם שווי השוק שלה לא יעלה, פלוס 500 תצליח להוריד את המכפיל עוד יותר לכיוון ה 6. בנוסף, לפלוס יש מדיניות חלוקת דיבידנד אגרסיבית של לפחות 60% מהרווח, ולפי הודעה שלה ששוחררה אך לאחרונה, יש לה 191 מיליון דולר בקופה. אם נחסיר את הדיבידנד של 75 מיליון דולר שמחולק ביולי, אזי יש לה עוד כ 115 מיליון דולר בקופה עוד לפני תוספת מזומן מהרווחים של הרבעון האחרון!! לחלוטין חברה שבה ״המחיר ירד יותר מהערך״. סה״כ פלוס 500 עלתה כ 43% מתחילת השנה לא כולל הדיבידנד, נומינלית (ללא השפעת ירידה הפאונד), אבל היא עדיין מאד זולה. כנראה שעד שהעניינים הרגולוטריים לא יינקו, המניה לא באמת תמריא לשווי שוק שראוי לה. בינתיים אפשר להמשיך להנות מהדיבידנד השמן.

סומוטו

סה״כ העניינים כרגיל בסמוטו. מה שאני אוהב בחברה זה שהיא עומדת מאחורי ההתחיבויות שלה. רואים שעסקי פרסום הוידיאו החלו להיות משמעותיים יותר בחברה ותופסים נתח שוק הרבה יותר גדול מעסקי האפליקציות המסורתיים. בנוסף, סומוטו רכשה חברה נוספת שבה שוב התשלומים תלויי ביצועים. שווי השוק של סמוטו הוא 60 מיליון דולר, אבל היא צופה להכנסות של כ 70 מיליון דולר (לא כולל רכישות) ו ebitda של לפחות 17.5 מיליון דולר השנה. מה ששם אותה גם ללא רכישות על מכפיל ebitda של כ 3.5. בסופו של דבר, כל ההוצאות על הפחת הבלתי מוחשי תפסקנה, כך שכח הרווח של החברה יהפוך לרווח. קטליזטור רציני יכול להיות בדמות רישום נוסף בנאסד״ק שעשוי להיות ממש בקרוב לפי הודעות החברה. אני מקווה שאחרי ההנפקה, סומוטו תקבל את מכפיל הרווח הראוי לחברה צומחת.

ארית

נפרדתי ממנה בשער של 180 לאחר ראלי חזק מאד בתחילת השנה. כמובן ראיתי אותה עפה עד לכ 250 לאחר שהיא סופסוף החליטה שהיא משלמת דיבידנד מאד גדול. לדעתי הדוח האחרון שלה לא היה כ״כ טוב והצבר שלה כבר קטן יותר, אבל השוק לא הסכים איתי והעלה את החברה לגבהים. מאד מבאס לפספס עוד כ 50% כולל הדיבידנד, אבל אני עוד זוכר את הימים שהצבר שלה היה רק על הניר ולא יצא לפועל וזה עלול לקרות שוב… בנוסף החברה החליטה שלא לדווח במתכונת רבעונית שזו נק׳ לרעתה. זה מאד לא שקוף כלפי בעלי המניות לדווח במתכונת חציונית כך, שהתוצאות הן 9 חודשים אחורה.

סאני

לפני כחודש הייתי באילת ועברתי ממש דוכן דוכן של סלולר בקניון המקומי. כולם מוכרים סמסונג עם ״אחריות יבואן״, קרי סאני. אפילו דוכן של ״פלאפון״ הציע לי אחריות של סאני….את סאני דגתי מבלוג שכן נחמד ואני יכול רק להצטער שאני כזה עצלן ולא עליתי עליה כבר מזמן. קניתי אותה באיזור ה 150 בכ 5% מההון שלי, וכשהיא החלה להתדרדר מ 300 דרומה, הוספתי עוד הרבה וכיום היא תופסת נתח הרבה יותר גדול מהתיק שלי. חלק מההתדרדרות בשווי שוק שלה נעוץ אולי בכך שהיא דיללה את בעלי המניות בהנפקה האחרונה. מצד שני, החברה הוסיפה לעצמה כ 92 מיליון שקל. לדעתי היא יכולה כבר להתחיל לפרוע באמצעות המזומן הזה את אג״ח י״א ואולי בכך לאפשר תשלום דיבידנד, אבל צריך לחכות ולראות לאן מועדות פניה עם כל המזומן הזה. לוקסי, בעל השליטה, רכש מניות בהנפקה במחיר של 280, כשהמניה באיזור ה 240. מרמז משהו על מה שהוא חושב על מחיר החברה הנוכחי…

שגריר

פספוס שאני אוכל את עצמי. אני זוכר את הכתבות על הספין אוף שהיא ביצעה מפוינטר, ואני ממש לא מבין איך נתתי לחברה כזו לחמוק מבין האצבעות שלי. כשחושבים ״גרירה״ או ״חילוץ״ או ״שירותי דרך״, חושבים ״שגריר״, כך שמיד אפשר להבין שלחברה יש חפיר די חזק. החברה מורכבת מ2 סגמנטים עיקריים:

 1. הראשון הוא המסורתי, תחום השירותים לחברות הביטוח שבו החברה מוכרת דרך חברות הביטוח מנויים ללקוח פרטי. לחברה יש מרכזי שירות והסדר שבהם מי שעבר תאונה מופנה לקבלת שירות. עד עתה העסקים המסורתיים שלה צמחו בכמות המנויים בכל שנה. אפשר לשים לב בנוסף, שהחברה חזקה מאד במתן שירות לרכבים ממשלתיים עם חוזים ארוכי טווח.
 2. הסגמנט הנוסף של החברה הוא בקאר2גו שהוא שיתוף והשכרת רכבים. קאר2גו כבר קיימת כבר 9 שנים ורק לאחרונה החלה לשאת פרי. שגריר חברה לעיריית ת״א ותשיק לקראת סוף השנה את מיזם אוטותל שבו אנשים יוכלו לקחת רכב בת״א מנק׳ מוגדרות ולהחזיר בנק׳ אחרות בעיר, לפי מקומות חניה שהוקצו ע״י העירייה. במסגרת השת״פ הזה, החברה קיבלה כבר סכומים לא מבוטלים מהעירייה לפי אבני דרך שהחברה התחייבה לעמוד בהם, אבל עוד לא החלה לקבל הכנסות תפעוליות. גם אם ננטרל את התקבולים החד פעמיים, ניתן לראות שקאר2גו זה ביזנס שמייצר הרבה הכנסות (ורווח).

לחברה יש בנוסף 20 מיליון שקל מזומן וכ 17 מיליון שקל מזומן נטו, כך שלדעתי היא עדיין זולה למרות כל העליה המטאורית שלה. אם נניח שיש להסתכל על חברה קדימה ולנסות ולהבין מה יהיו הרווחים שלה מכיוון שהשקעה בשוק ההון היא צופה פני עתיד ולא הווה (או עבר), ובכן, מהבחינה הזו שגריר במצב טוב. בסגמנט המסורתי שלה ניתן לראות לפי רבעון ראשון של 2017 בסעיף ״הכנסות מראש״ 33 מיליון שקל לעומת 26.5 מיליון ברבעון המקביל, כך שאפשר להבין שהיא צומחת מכיוון שהחברה מקבלת הכנסות עבור המנויים עבור כל השנה, אבל מכירה בהכנסות לתקופה המדווחת ולכן רושמת את שאר ההכנסה בסעיף ״התחיבויות״, כך שהדבר מרמז על ההמשך. בסגמט שיתוף הרכבים, לחברה יש שלל שת״פים בקנה של הרמת מערכים דומים לאוטתל במלטה, חיפה, ירושלים, הרצליה ועוד. ייקח זמן עד שכל השת״יפים האלה יבשילו לכדי הכנסות מכיוון שהם מאד תלויים באקו סיסטם מסביב, אבל אני אופטימי. לצערי קניתי באיחור רציני אבל אני חושב שהחברה הזו עדיין נסחרת בזול.

ויסק

סה״כ אין הרבה חדש. החברה עדיין במכפיל רווח די נמוך אם אנחנו לא כוללים את ההוצאות על הפחת הבלתי מוחשיים. קיוויתי שהביקור של טרמאפ בסעודיה אולי יתניע יותר עסקאות של החברה, אבל לא מצאתי לכך שום סימוכין. בלי קשר, החברה הודיעה על זכיה של כ 22 מיליון דולר עבור מחלקת התעופה שלה. אני עדיין מחכה שהמכפיל שלה יתרחב עבור חברה שעושה תשואה על ההון כה גבוהה.

קאטרפילר

מה יש לומר? רדפתי אחריה בסוף 2016 ותחילת 2017. האחזקה הזו ממש הולכת נגדי. גם הפוטים שלי נשחקו לגמרי כבר פעמיים שלוש, וגם השורט הזה הולך נגדי. מחיר המכירה הממוצע שלי הוא 84$. לא כזה נמוך, אבל נראה שכלום לא יכול לעצור את דהירת המניה למרות שהחברה מצליחה לשחרר דו״ח גרוע אחד יותר מקודמו. כל פעם משערכים למטה את הרווח למניה. בדיווח הרבעוני האחרון החברה דיווחה על רווח של 1.28$, לא כולל הוצאות ריסטרקצ׳רינג, כשהחברה שינתה את הצפי לרווח של 3.75$ למניה לכל 2017, שזו כביכול עליה מההתחזית הקודמת של 2.9$ למניה, אבל אם מחזירים את הצפי להוצאות מחדש מ 0.6$ למניה ל 1.65$ למניה, יוצא שהחברה בעצם הולכת להרוויח פחות למניה. בכל מקרה מכפיל הרווח שלה בעננים either way. נראה שכח המשיכה לא פועל על החברה, אבל אני לא עשיתי שום שינוי.

דסוול

סופסוף עברה לרווח והמאזן שלהם עדיין חזק מאד, אבל הטרידה אותי ההודעה שנלוותה לדו״ח האחרון שלה שבה היא הודיעה שהיא עלולה להשהות או להקטין את הדיבידנד בשנתיים הקרובות שזה לחלוטין לא מובן. לחברה יש כ 33 מיליון דולר (לפני חלוקת הדיבידנד החציוני), בשווי שוק של כ 34 מיליון דולר. גם לא נראה שהיא צריכה יותר מדי מזומן בשביל לתפעל את כל הביזנס כך שבמקום לחלק את כל המזומן לבעלי המניות, החברה מחליטה דווקא להקטין את החלוקה עבור איזו השקעה תיאורטית שלא מפורטת. טוב, בשלב זה, החלטתי שמכיוון שהחברה לא עושה שיחות ועידה, אני מתקשר אליה ושוחתתי מעט עם הסניף שלהם בארה״ב. ניסיתי לשכנע אותם שחלוקת דיבידנד חד פעמית תועיל מאד לבעלי המניות, אבל לא נראה לי שזה הזיז משהו וגם לגבי השקעה חדשה לא קיבלתי הסבר קונקרטי. אני עדיין חושב שיכול להיות פה buyout, כשהיו״ר ממשיך לקנות ללא הפסקה, והוא כבר מחזיק בכ 40% מההון. איך אפשר להסביר אחרת את הקניה המאסיבית שלו? אז בינתיים אני אופטימי כשסופסוף גם המניה החלה לנוע לכיוון צפון.

אס אר אקורד

חברת הלוואות חוץ בנקאיות שנכנסה לתיק שלי השנה. החברה בשליטת עדי צים שהתנהלת נגדו חקירת משטרה ב 2016 וכתוצאה מכך החברה נחתכה לגמרי. עשיתי טבלה שמשווה את כל החברות בתחום, ואס אר אקורד יצאו לי הכי זולים מבין כל החברות מבחינת מכפיל רווח ותשואה על ההון. ברגע שהחקירה נגדם תיסגר לגמרי להערכתי, החברה תוכל להגדיל את נפח הפעילות שלה ואת תיק האשראי ובכך לצמוח. החסם העיקרי שם הוא ברז המימון שלא יפתח עד הסוף כל עוד החברה תחת חקירה, אבל כשהוא יפתח, והוא אכן יפתח, החברה תעוף. הם משלמים דיבידנד 20% וסקטור ממסרי הסולו (הבעייתי בעיני) הוא רק 10% מתיק ההלוואות.

גולדמן

נפרדתי סופית מגולדמן סאקס במהלך החציון הזה. גולדמן סידרה לי את 2016 כשהחזקתי 20% מההון שלי במניה אחרי שהיתה מדוכאת לאורך זמן. יכול להיות שהיא עדיין זולה עם מכפיל הון מוחשי יחסית נמוך, בטח להיסטורי שלה. אבל, האמת היא שאני ממש שונא את האחזקות הפיננסיות האלה, ולא אכפת לי ״לפספס״ קצת תשואה. זה ממש עונש לקרוא שיחות ועידה ודו״חות של הענקיות הפיננסיות האלה. החברות הקטנות הן הרבה יותר פשוטות וברורות ועם פחות מאמץ, וגם רחמנא ליצלן, לעיתים נותנות תשואות מדהימות.

אביב ארלון

עוד פרידה היתה מאביב ארלון. אני לא חושב שהחברה יקרה במכפיל ההון ששוק ההון נותן לה, אבל הדברים לא מסתדרים שם. החברה לא מייצרת NOI כפי שהיא התחייבה לפני כשנתיים מהאחזקות בסרביה ובארה״ב בוניטה, הנכס העיקרי שנמכר, גם מן הסתם כבר לא תורם להכנסות ואין שום מידע חדש לגידול בארה״ב. בנוסף, מאד מפריע לי העניין של החשיפה ליורו. כל פעם יש שיערוכים למטה בגלל השחיקה במטבע והשקעה שהיא כל כך תלויית מטבע היא מאד בעייתית.

Aoxin

דכאון. הייתי לחלוטין צריך להפרד ממנה ב 4$. לא שהיא היתה כ״כ יקרה, אלא שעתה, ספקות מסוימים בנוגע לאמינות שלה התעוררו אצלי. אין ספק שאם הנתונים הפיננסים שלה נכונים, היא זולה מאד אם מסתכלים על המאזן שלה. לא מכרתי שום מניה אחרי שקניתי ב 2.12$ וראיתי את המניה ממריאה עד ל4$ וחזרה כל הדרך לאותו מחיר קניה שלי…אז גם פה לא עשיתי שום שינוי.

Genworth Financial Inc

החברה הודיעה שהם ו Oceanwide (כזכור, החברה הרוכשת) הגישו בקשה מוחדשת לרגולטור מכיוון שהם זקוקים לעוד זמן להשלים את העסקה ביניהן. אני לא רואה בזה הודעה רעה, אבל נצטרך להמתין לראות האם המצב המיוחד הזה אכן יוצא לפועל. אם העסקה תתפוצץ, ג׳ינו אמורה לקבל 200 מיליון דולר. סכום לא מבוטל בהתחשב בשווי שוק הנוכחי שלה ויכול להיות שה buyout שיש פה הוא רק מעכב כרגע את התרוממות שער המניה. בלי קשר, נראה שהדו״ח האחרון שלה היה לא רע בכלל.

Sears Hometown and outlet Stores

במהלך השנה הרצתי סקרינר שמחפש חברות נט נט, וסירס ממש קפצה לי עם נט נט עמוק. הסימבול של החברה הוא SHOS, ובאמת חשבתי שיש פה שוס. הבעיה שרוב הנכסים השוטפים שלה היו מורכבים מהמאזן. היה לי חשש שהמאזן הזה עלול להימחק, כך שלאחר זמן מה, החברה תהיה הרבה פחות נט נט. ובכלל, לא ברור היה לי עד הסוף האם החברה עוברת להנזלה. החלטתי שאני מתקשר לקשרי משקיעים, והשיחה היתה חיובית בנוגע לכך שאת המאזן של החברה הם מניידים לפרנצ׳ייז אחרים ושהחברה תצליח לצלוח את הסייקל השלילי, בכך שהיא פותחת חנויות במקומות יחסית נידחים שבהם האינטרנט לא יהרוג אותה כפי שקורה בכל ענף הקמעונאות. בסופו של דבר, החברה פרסמה דו״ח רבעוני גרוע במיוחד, והמאזן ממש נחתך. אני בספק אם החברה יכולה להישאר בחיים. נט נט זה מצוין, אבל אם הנט נט מסתמך על מאזן שמתפורר בנכסים השוטפים, אזי החברה בדרך להשמדה. מיד לאחר הדו״ח מכרתי את כל האחזקה הקטנה שהיתה לי שם ופגעה בי בכ 0.25% בכל התיק.

עדכוני בלוג

הוספתי מקומות מעטים שבהם ייכנסו פרסומות על מנת שההכנסות תממנה את ההוצאות. מקווה שיתקבל בהבנה…

 

אינני יועץ השקעות ולא רואה חשבון ולא הוסמכתי לכך. יש לקרוא את הפטור מאחריות לפני ביצוע כל פעולה. אין להסתמך על החישובים שנעשו ברשומה הזו, הם עלולים/עשויים להיות מוטעים. אני עושה הרבה טעויות ויש סיכוי גבוה שטעיתי ברשומה זו. סביר להניח שאני מדבר שטויות ולכן כל מי שמבצע פעולה על סמך רשומה זו, עלול להפסיד את כספו. אין תחליף לייעוץ מקצועי. יש לראות ברשומה זו בגדר מחשבות שהכותב מעלה בלבד ולא לייחס שידול לפעולה. נא לא להקשיב לי. אני עלול/עשוי לקנות/למכור כל נייר ערך מבלי לפרסם זאת.

22 thoughts on “1H2017

 1. משקיע בלחוח

  אם אני מסתכל על התשואה החציונית אזי היא טובה מאוד. אני מניח שאם הדולר היה משחק לטובתך התיק היה ממריא יותר .
  אהבתי את הניתוח בהצלחה בחצי השני של 2017

  Reply
 2. דן כהן

  משקיע בערך שלום רב,
  אודה לך אם ביררת כבר ואתה יכול בבקשה להתייחס לתקנות IRA החדשות ובמיוחד לנקודות הבאות :
  1. מהי מגבלת ההפקדות ומהי מגבלת הצבורה בקה"ש ?
  2. מהי מגבלת הפקדות ומהי מגבלת הצבורה בקופ"ג עם תיקון 190 ?
  3. מה עושים עם כסף שנצבר מעל הצבורה בקה"ש או בקופ"ג עם תיקון 190 (א. כלום, ב. חובה להעביר למנוהל) ?
  4. מה ניתן לרכוש בקופ"ג כמכשיר פנסיוני כשצבורה נמוכה מ 1.3 מיליון ש"ח האם רק מחקי מדד או כל מכשיר מנוהל ?
  בתודה דן

  Reply
 3. אסף

  שלום,

  האם אפשרי לרשום סימול של החברות האמריקאיות או שמן באנגלית,

  תודה

  Reply
 4. השקעות וכלכלה

  מעניין לראות הרבה משקיעי ערך שמכים על פספוס "שגריר".
  הייתה לך איזושהי תיזה נגד השקעה בחברה בזמנו או שסתם פיספסת אותה?

  Reply
 5. ohad

  תודה לך משקיע בערך.
  פוסט מעניין עם הרבה חומר למחשבה.
  כמו תמיד נהנתי ולמדתי, תמשיך להצליח ולשתף אותנו במעלליך.

  לגבי התגובה של דן כהן, זה מזכיר לי שכשלמדתי לתכנת השכן בא וביקש שאתקין לו מדפסת….

  Reply
 6. דוד

  כרגיל סקירה יפה ומעניינת. לגבי הפרסומת, אין בעיה עם זה, זה אומר שהאתר מעניין הרבה אנשים ולכן יש מפרסם שמוכן לשלם עבור זה.

  Reply
 7. שלומי

  היי משקיע, תודה רבה על העדכון! מסכים עם התגובה מעליי לגבי פרסומות, הוגן לחלוטין ׁׁׂ(אני אפילו מכבה במיוחד את החוסם פרסומות).

  רציתי לשאול לגבי אס. אר. אקורד- איך אפשר להסתמך על דיבידנד של 20% אם הרווח שלהם נחתך לאחר החקירה ולפי הרבעון האחרון הם בסביבות מכפיל 10? כמו כן, האם באמת אפשר להסתמך על זה שהחקירה תיגמר ישתנה משהו? ככל שאני יודע לבנקים בישראל יש זיכרון ארוך.

  אולי הכוונה היא שהם ימצאו מקורות מימון חלופיים או יעברו למימון באמצעות הון עצמי? כך או כך נראה שהחברה תיאלץ לחתוך את הדיבידנד.

  Reply
  1. משקיע בערך Post author

   לגבי מכפיל הרווח, תראה מהו מכפיל הרווח שניתן לפירים של אס אר אקורד. הרבה יותר נדיב מהם. הרווח שלהם יחסית מדוכא כי כרגע יש להם קושי מסוים בגדילה שהכל להבנתי זה כתוצאה מהחקירה. ניתן לראות שעדי צים בהחלט תומך בחברה אם במתן ערבויות ואם בשיעבודים נכסים פרטיים ועוד. החברה לא הכי זולה בעולם, אבל היא יותר זולה מחברותיה. אני לא חושב שהם יחתכו את הדיבידנד כשבעל השליטה הוא כ"כ דומיננטי. החקירות מטבען להסתיים ואז להערכתי החברה תגדל. יש גבול לכמה שאפשר לעבור למימון באמצעות הון עצמי. אג"ח הם לא יורשו להנפיק בגלל החקירה וגם הבנקים לא יגדילו להם המימון. אבל נראה בהמשך מה יהיה.

   Reply
   1. יואב אורון

    אם תסתכל היטב, תראה שהבנקים כבר הגדילו את מסגרת האשראי מאז הפרשה שבסך הכול עברה שנה מאז שפרצה. מ-70 מיליון אחרי החקירה ל- 112 כיום. עליה של כמעט 50 אחוז

    Reply
  2. צונאמי

   שלום לכולם,
   1. לפי מה שראיתי בדוחות (מקווה שלא מפספס משהו) לא מדובר בתשואת דיבידנד של 20% , אלא 20% מהרווחים.
   2. זה לא קצת מוזר שהחברה מצד אחד מחלקת דיבידנד ומצד שני לוקחת הלוואת בעלים? הרי לבעלים כ- 85% ממניות החברה.
   3. משקיע בערך תודה על שיתוף הידע שלך.

   Reply
   1. יואב אורון

    1. אכן מדובר ב-20 אחוז מהרווחים. בשנה שעברה תשואת הדיבידנד היתה 6-7 אחוז שזה לא רע בכלל. אם הם היו מחלקים 50 אחוז כמו חברות אחרות בתחום תשואת הדיבידנד היתה עומדת על 15 אחוז שזה כבר אפילו מצויין. לדעתי הם מסתפקים כרגע ב-20 אחוז בלבד כדי לנצל את שאר ה-80 אחוז לצמיחה מהירה של תיק ההלוואות. אם לא ה-פרשה, הוא היה עומד היום על הרבה יותר. כבר לפני ה-פרשה שני הבנקים העלו את היקף האשראי לאס אר אקורד מ- 115 מיליון ל-175 מיליון. עם פרוץ ה-פרשה זה ירד ל-70, והיום זה עומד על 112. היופי הוא שאס אר אקורד לא הפסיקה להרוויח יפה מאוד גם בתקופת הפרשה בשנה האחרונה.
    2. אין קשר. חלוקת הדיבידנד היא על מנת למשוך משקיעים ולהעלות את מחיר המניה. הלוואת הבעלים היא לצורך הגדלת תיק האשראי. שים לב שעדי צים לוקח ריבית דומה לזו של הבנקים על הלוואה זו. הוגן מאוד. בכלל, כאחד שעוקב אחרי החברה כבר תקופה, אני חושב שעדי צים מחוייב מאוד לקידום החברה ומאמין בה. במשך כל השנה האחרונה הוא קנה מניות של החברה. שים לב גם למשכורות הצנועות יחסית אצלו. כולל דמי ניהול נמוכים של 30 אש"ח לחודש שהוא עצמו לוקח. חתנו עובד בחברה כמנהל עסקאות ב-8-9 אש"ח לחודש, בלי רכב צמוד מהחברה ועניינים כאלה. לעניות דעתי, אס אר אקורד תהיה תוך 3-5 שנים החברה הגדולה בתחום ניכיון הצ'קים ותעקוף את הנאווים.

    ג.נ
    מחזיק אס אר אקורד

    Reply
 8. יואב אורון

  תיקון. יותר מ-50 אחוז

  Reply
 9. אבנר

  תודה על העדכונים, קניתי את שגריר בשער 1250

  Reply
 10. בוגו

  אני קניתי אתמול קוטג' למטה במכולת ב5.60 ש"ח

  Reply
 11. איחטיאנדר

  אביב בדיוק הודיעו שהם עומדים למכור חלק נוסף מהנכסים בסרביה.
  אשמח לדעתך בנושא, גם אם כבר מכרת 🙂

  Reply
 12. dddd

  פוסט מעניין כרגיל ומעשיר.
  מסכים עם כולם לגבי הפרסומות. אין עם זה בעיה בכלל.

  Reply
 13. Dan

  ויסק לא מפסיקה לעלות!
  אתה שוקל לדלל/למכור חלק מהפוזיציה במחירים האלה?
  מה המחיר יעד שלך למניה לאחר הדו"ח האחרון?

  Reply
 14. צונאמי

  שלום,
  יש למישהו מושג למה DSWL נפלה חזק אתמול? חיפשתי ברשת והדבר היחיד שמצאתי הודעות המשך רכישות על ידי היו"ר.

  Reply
 15. DisTel

  היי משקיע! רציתי לשאול אותך האם לדעתך סומוטו מהווה עדיין הזדמנות לאור הירידות והתפתחויות האחרונות ? האם לדעתך הכיסוח שעוברת מוצדק? תודה!

  Reply
 16. משקיע מתחיל

  היי משקיע בערך.
  כתבת בנוגע לסומוטו שיום אחד ההפחתות על הנכסים הבלתי מוחשיים יפסקו ואז הרווח הנקי של החברה יהיה גבוה וברור יותר..
  אבל יש סיבה להפחתות האלו לא?
  אם נגיד יש תוכנת מחשב או פטנטים שלא יהיו רלוונטים בעוד כמה שנים אז אוליי ההפחתות יגמרו אבל גם ההכנסות בגינן יגמרו..
  ואז המצב אוליי הפוך?והרווח רק יקטן?
  אשמח אם תוכל להסביר למה ההפחתות האלו זה רק הוצאה חשבונאית..
  תודה רבה!

  Reply

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *